blaty łazienkowe z kamienia płytki podłogowe z kamienia naturalnego blaty kuchenne kompozyt kwarcowy
blaty kuchenne kompozytkwarcowy

znajdujesz się w: Strona główna - Usługi - Montaż elementów granitowych i marmurowych

 
 

Podłogi z kamienia naturalnego wewnątrz budynku

We wnętrzach budynków stosowany jest najczęściej kamień naturalny w płytkach o grubości 1 cm, 1,5 cm oraz 2 centymetry oraz wymiarach 30,5 x 30,5 cm, 40 x 40 cm, 60 x 60 cm, 60 x 30 cm. Najczęściej stosowane materiały to granit, marmur, trawertyn, piaskowiec. Stosuje się wykończenia kamienia takie jak: szlifowanie, polerowanie, płomieniowanie i antykowanie.

2. Podłogi z kamienia naturalnego na zewnątrz budynku

Na zewnątrz budynków stosowany jest najczęściej kamień naturalny w postaci płytek o grubości 1 cm, 1,5 cm, 2 cm, wymiarach 30,5 x 30,5 cm, 40 x 40 cm, 60 x 60 cm, 60 x 30 cm. Zalecane materiały, jeżeli chodzi o kamień naturalny na zewnątrz budynków to granit i łupki. Stosowane wykończenia to szlifowanie, płomieniowanie i antykowanie.

3. Ściany z kamienia naturalnego wewnątrz budynków

We wnętrzach budynków na ścianach najczęściej układany jest kamień pochodzenia naturalnego w postaci płytek o grubości 1 cm, 1,5 cm, 2 cm i wymiarach 30,5 x 30,5 cm, 40 x 40 cm, 60 x 60 cm, 60 x 30 cm. Zalecane materiały to granit, marmur, kwarcyt, wapień, łupki. Stosowane wykończenia to szlifowanie, płomieniowanie i antykowanie. Dodatkowo stosowane są również panele kwarcytowe oraz wapienne o grubości 2 cm i wymiarach 60 cm na 15 cm, i tutaj w tym przypadku stosowane wykończenia paneli to szlifowanie, polerowanie, płomieniowanie, antykowanie.

4. Elewacje z kamienia naturalnego na zewnątrz budynku

Na zewnątrz budynku jako elewacje najczęściej układany jest kamień naturalny w płytkach o grubości 2 cm, 3 cm, 4 cm i wymiarach 60 x 60 cm, 60 x 30 cm. Najczęściej stosowane zalecane materiały to granit i łupki, a wykończenia to szlifowanie, płomieniowanie, antykowanie. Tak jak w przypadku ścian wewnętrznych, także tutaj stosowane są panele kwarcytowe i wapienne o grubości 2 cm i wymiarach 60 cm na 15 cm, a jeżeli chodzi o wykończenia dla paneli to stosowane jest szlifowanie, płomieniowanie i antykowanie.

5. Blaty kuchenne z kamienia naturalnego

Jako materiał do wykonania blatów kuchennych najczęściej stosowany jest kamień o grubości 2 i 3 centymetrów. Jest to granit i kwarcogranit, a zalecane stosowane wykończenie tego kamienia to polerowanie.

6. Blaty łazienkowe z kamienia naturalnego

W przypadku blatów łazienkowych stosuje się kamienie o grubości 2 i 3 centymetrów i są to: marmur, trawertyn, granit, kwarcogranit i aglomarmur, przy wykończeniu kamienia jaki jest polerowanie.

7. Parapety z kamienia naturalnego

Parapety wykonywane są z kamienia o grubości 2 i 3 centymetrów i szerokości do 30 centymetrów. Jest to najczęściej stosowana szerokość, jednakże na indywidualne zamówienie i potrzebny wymiar ta szerokość może być inna. Parapety wykonywane są z marmuru, trawertynu, granitu, kwarcogranitu i aglomarmuru, a stosowane wykończenia to polerowanie, szlifowanie, płomieniowanie i antykowanie.

8. Schody zewnętrzne i stopnie z kamienia naturalnego

W przypadku schodów zewnętrznych stosowany jest kamień o grubości 2 i 3 centymetrów i jest to granit lub łupek, a wykończenia, które są tu stosowane to szlifowanie i płomieniowanie.

9. Schody wewnętrzne i stopnie z kamienia naturalnego

Schody we wnętrzach budynku wykonywane są z kamienia grubości 2 i 3 centymetrów. Jest to marmur, trawertyn, granit, kwarcogranit i aglomarmur. Stosowane wykończenia w przypadku schodów wewnętrznych to polerowanie, szlifowanie, płomieniowanie i antykowanie.

10. Obudowy do kominków z kamienia naturalnego

Do obudowy kominków stosuje się płyty z kamienia naturalnego, marmurowe, trawertynowe, granitowe, o grubości 2 i 3 centymetrów, wykończone obróbką polerowania, szlifowania, płomieniowania i antykowania.

11. Sztukaterie, ornamenty, cokoły i inne elementy ozdobne z kamienia naturalnego

Tego typu elementy wykonywane są na indywidualne zamówienie i potrzeby zgłaszane przez klienta i stosowane są tutaj najczęściej materiały takie jak granit, trawertyn, marmur, aglomarmur, kwarcogranit, piaskowiec i łupki.

 

Kontakt z nami

Dział sprzedaży:

 tel. +48 696 980 113

 tel. kom. +48 78 78 78 070
 

 

 

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron